Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Posted by on 4 stycznia 2017

Mówi się, że kobieca torebka nie miewa dna. Pomieści w sobie wszystkie przedmioty, które panie uznają za niezbędne. Co więcej zmieścić do niej można również mnóstwo mniej potrzebnych rzeczy. Jest tak, jakby damskie torebki w magiczny sposób zaprzeczały prawom fizyki i były w stanie pomieścić w sobie przedmioty znacznie większe os swojej własnej objętości. Niestety okazuje się również, że ze względu na niespodziewanie dużą ilość przedmiotów przechowywanych w torebkach, często tworzy się w nich ogromny bałagan. Panie potrzebując jakiegoś drobiazgu, muszą spędzać mnóstwo czasu na tym, by go odnaleźć. Zdarza się też, że same zapominają, co znajduje się w ich torbach. Nie wykorzystują posiadanych przez siebie przedmiotów, tylko niepotrzebnie je dźwigają.

Zapanowanie nad bałaganem we własnej torebce wbrew pozorom nie jest takie trudne. Należy jedynie postarać się o odrobinę samodyscypliny. Warto zadbać o to, by w torebce znajdowało się jak najmniej przedmiotów. Pozbądźmy się wszystkich szpargałów, których tak naprawdę nie używamy wcale lub robimy to sporadycznie. Zabierajmy ze sobą tylko po jednym egzemplarzu każdego przedmiotu. Trzy szminki lub dwa tusze do rzęs to stanowczo za dużo. Przecież nie wykorzystujemy ich wszystkich równocześnie. Jedna sztuka wystarczy nam w zupełności. Przydać nam się mogą różnego rodzaju organizery, takie jak etui na klucze lub wizytownik. Największy bałagan w torebce tworzą rozrzucone luźno drobne przedmioty.

Dobrym pomysłem jest również ustalenie konkretnego miejsca w torebce dla każdego przedmiotu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli nasza torebka ma dużo kieszeni. Możemy z góry ustalić, gdzie dany przedmiot będzie się znajdował. Etui na klucze i dokumenty chowajmy do wewnętrznej małej kieszonki zapinanej na zamek błyskawiczny. Tak będzie najbezpieczniej. Chusteczki higieniczne, gumę do żucia i inne drobne przedmioty o niewielkiej wartości możemy trzymać w zewnętrznych kieszeniach, tak by w każdej chwili móc łatwo po nie sięgnąć. Nawet jeśli w ciągu dnia nam się zgubią, to nie będzie to dla nas praktycznie żadne obciążenie finansowe. Pamiętajmy oczywiście, że samo ustalenie konkretnych miejsc w torebce dla danych przedmiotów, nie pomoże zapanować nam nad bałaganem, jeśli nie będziemy sumiennie odkładać rzeczy na wyznaczone miejsce. Na początku takie postępowanie może być dla nas nieco irytujące, jednak szybko stanie się nawykiem, dzięki któremu zadbamy o porządek w sposób niemal automatyczny.

Okazuje się również, że zbyt duża ilość posiadanych przez nas torebek może utrudnić nam zachowanie w nich porządku. Zwłaszcza jeśli jesteśmy osobami dysponującymi małą ilością wolnego czasu, to częste przekładanie przedmiotów z jednej torebki do drugiej będzie dla nas niepotrzebnym kłopotem. Przepakowując torebki w pośpiechu, nie uda nam się wykonać tego we właściwy sposób i prędzej czy później znów zapanuje w nich bałagan. Dlatego jeśli zależy nam na uporządkowanych i praktycznych torebkach, zdecydujmy się na posiadanie tylko kilku najbardziej niezbędnych.

Posted in: KEY SMART

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*